Tümünü Gör

1962 yılında İstanbul'da yayin hayatına başlayan Oda Yayınları dünya klasikleri alanında faaliyet gösteren bir yayınevidir.
1993 yılında kuruldu ve bugüne dek 400’ün üzerinde kitap yayınladı.
Okuryazar Yayınevi 2010 yılında Erkan Çağlar tarafından kuruldu. Yayınevi kurulduğu yıldan bu yana çeşitli nitelikli çocuk yayımları yayınladı ve yayınlamaya devam etmektedir.
Kitap, teknolojik gelişmelerle birlikte farklı formlara bürünse de, hukukçuların, kaynak olarak “basılı yayın” kullanma konusundaki tercihleri, belki de mesleğin özelliğinden kaynaklanan usta-çırak ilişkisinin kuşaklar boyu aktardığı “refleks ve içgüdü” ile devam edegelmektedir.
Optimist Yayınları insanlığın üretim ve yaşam tarzının hızla değiştiği, 1,3 kilo ağırlığındaki insan beyninin belirleyici üretim aracı haline geldiği yeni bir dönemin ürünü.
“Hazla ve hızla okunan dergi” hedefiyle 1996 yılından beri sırasıyla; Öküz, Hayvan ve son olarak 2013 yılında “Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına başlayan OT dergisi köklü bir geleneği temsil eder.
Oxford University Press 25 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Türkiye pazarının önem kazanmasıyla 1994’de yabancı sermayeli bir şirket olan Oxford Yayıncılık Limited Şirketi kurulmuştur.
Ozan Yayıncılık 1990 yılında zanlarıyla hayatı çürüten insanoğlunu, zanlarından kurtarıp gerçeklerle yüzleştirmek amacıyla İstanbul’da kuruldu.
1969 yılında Refik ULU tarafından dağıtım şirketi olarak kuruldu. 1982 yılında yayın hayatına girdi.Roman, öykü, şiir, çocuk sağlığı ve gelişimi, Özel Eğitim, Türk klasikleri (araştırma – inceleme), hobi kitapları yayımladı.  Dünya edebiyatından aşağıda belirtilen yazar ve yapıtları titiz çevirilerle Türk okuruna kazandırdı, yayın hayatını hala başarıyla sürdürmektedir.
2008 yılında ticari faaliyetlerine başlayan firmamız yayıncılık sektöründe, çocuk ve gençlik edebiyatına yönelik hizmet vermektedir.
1947 yılında kurulan Özyürek Yayınevi, çocuk kitapları konusunda ilk yayınevlerinden birisi olarak faaliyet göstermektedir.