Tümünü Gör

A1 Yayıncılık, hazırladığı yayınlar ve araçlarla, Türkiye’de, ilköğretim okuma yazma eğitiminin en önemli yazarlarından biri olan, emekli öğretmen İbrahim TEYMUR tarafından 1990 yılında kuruldu.
Dünya üzerinde yaşayan insan sayısınca çeşitlendi algılar. Bu yüzden herbirimizin farklı hayalleri, umutları, inançları, beklentileri oluştu ve beklentilerimizin çeşitliliği ölçüsünde umursadık diğer yaşamları.
Abaküs Kitap olarak 2015 yılında yayın hayatına başladık. Yayınevimizi kurarken önceliğimiz Türkiye'de bilişim, eğitim ve mühendislik alanlarında Türkçe içerikleri yaygın hale getirmek, bilişim okuryazarlığına katkıda bulunmak, üretmekten çok tüketmeyi kutsayan yeni çağda özgün içerikler üretmekti.
Adem Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği, toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı tesis ederek, gençlerimizi içerisine düştüğü maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarmak ve onlara rehberlik etmek ana gayesiyle 26 Aralık 2005 tarihinde kurulmuştur
Agora Kitaplığı, Osman Akınhay ile artık aramızda bulunmayan Recep Yener'in ortaklığında 2003 yılı Eylül ayında kurulmuştur.
İslamiyete hizmetleriyle anılan bir firmadır.
Alakarga Sanat Yayınları, 2012 yılında kurulan; yayın programında dünya klasiklerinden çağdaş dünya edebiyatına, bunların yanında sanat ve yazın kuramlarına dair kitaplar hazırlayan bir yayınevidir.
Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd. Şti. başlangıçta özellikle üniversite ve yüksekokullar için her türden referans kitaplarına yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarının kapsamını zaman içerisinde genişleterek yayıncılık sektöründeki öncü isimlerden birisi haline geldi.
Türkiye yayıncılık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Altın Kitaplar Yayınevi, 61 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam ediyor.
Kurulduğu ilk günden bugüne kadar kalite ve içeriği, ticaretin önüne koyarak etkili ve ilkeli yayınlar çıkarmayı amaç edinmiştir. Birçok yayınevinin ve kurumun üstlenmediği bir misyonu üstlenen yayınevimiz yalın dili ile anlaşılır, deneyimli yazarları ile güvenilir yayınlar sunmaktadır.
Anı Yayıncılık, 1993 yılından bu yana yayıncılık ve bilgi sistemleri alanında aralıksız ve düzenli olarak faaliyet gösteren ulusal / uluslararası bir şirkettir.
Her alanda bilginin ve eğitimin gerekliliğine inanan bir hizmet anlayışıyla; yapılan her işin doğaya ve insan haklarına uygun, ekonomik ve sürdürülebilir olmasına çok önem veriyoruz. Yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlayabilmenin inancıyla; bilinçli bir üretici ve tüketici toplumunun oluşması için çalışıyoruz. Yazılı ve görsel Tematik Tarımsal Yayınlarla ülkemizin tarımsal üretim ve yatırımlarına katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.
Ankara Nobel Tıp Kitabevleri 2012 yılında Mehmet Ali Karaca tarafından kurulmuştur. Tıp kitaplarının basım ve yayınıyla ilgili tüm hizmet ve çözümleri Ankara Merkez, İstanbul Şube, İzmir Şube ve KRC Başkent Tıp Kitabevleri ile tek çatı altında okurlarıyla buluşturmaktadır.
April Yayıncılık, bizi insan yapan en önemli eylemlerin zirvesine kurulan ‘kitap okuma‘nın aynı zamanda yeri doldurulamaz bir eğlence olduğunu ispat etmek adına her parametreyi hesaba katarak faaliyetlerini 2006 yılından beri sürdüren bir yayınevi.
Aras Yayıncılık 1993 yılında İstanbul’da kuruldu. Kısa zamanda “Ermenice edebiyata açılan pencere” olarak nitelenmesine yol açan bir yayın çizgisi izledi.
1980 yılında kurulan Arkadaş Yayıncılık, temelde okurunu deneyimli editör ekibiyle birlikte nitelikli yayınlarla tanıştırır, dünyanın her köşesinden eserlerle buluşturur.
1980 yılında kurulan Arkadaş Yayıncılık, temelde okurunu deneyimli editör ekibiyle birlikte nitelikli yayınlarla tanıştırır, dünyanın her köşesinden eserlerle buluşturur.
1978 yılında Nezih Başgelen tarafından kurulan Arkeoloji ve Sanat Yayınları yurdumuzun zengin arkeolojisi, tarihi eserler ve eski uygarlıkları ile ilgili temel eserleri, el kitaplarını, başvuru kaynaklarını ve bilimsel çalışmaları yayımlamaktadır.
Öner Döşer ve Gaye Döşer’in birlikte kurduğu “Astroart”; bünyesinde Astroart Astroloji Okulu, Astroloji Okulu Yayınları ve Kozmik Merkez markalarını barındıran profesyonel bir şirkettir
Bilgi çağı olarak adlandırılan 21. Yüzyılda milyonlarca işletme, ürettikleri milyonlarca ürünle ve hizmet türüyle küreselleşen piyasalarda faaliyetlerini sürdürmekteler.
Avesta Yayınları 1995 yılının sonlarına doğru Songül Duraker, Rûken Bağdu ve Abdullah Keskin tarafından İstanbul’da kuruldu. Dört Kürtçe edebi kitapla yayın hayatına başlayan yayınevinin temel şiarı “Kayıp kültürlerin izinde”ydi. Adını yaşadığımız topraklarda ortaya çıkmış önemli bir kutsal metinden alan Avesta, ötekileştirilen, görmezden gelinen netameli konulara el attı, başta Kürtler olmak üzere Asuri-Süryani, Ermeni, Yezidi, Azeri, Fars, Arap toplumları üzerine araştırmalar yayımladı.
Edip Cansever’in “aykırıya, ayrıntıya, ayrıksıya, azınlığa tutkunuz” dizelerinden esinlenerek çizgisini ve ismini belirleyen Ayrıksı Kitap, 1 Nisan 2019 tarihinde yayın hayatına merhaba demiştir. 
1992 yılında başladığımız hizmet serüveni sürüyor. Yılların bize kazandırdığı deneyim ve çalışma kararlılığımızdan aldığımız cesaretle; yüksek teknolojiyle donanmış makinelere yatırım yaptık, yapıyoruz
Ayrıntı Yayınları 1988'de yayımladığı Şenlikli Toplum kitabıyla yola çıktı. 12 Eylül'ün yarattığı boğucu atmosferin yavaş yavaş dağıldığı ancak ortaya çıkan görüntülerin henüz netleşmediği bir dönemdi.