Tümünü Gör

Yayınevimiz 1997 yılında kurulmuştur. Kurucusu Sadık Uygun’dur. Sadık Uygun; eğitimcidir. Sınıf öğretmenliği, branş öğretmenliği, rehberlik ve müfettişlik görevlerinde bulunmuştur.
Yayınevimizin kurucusu Mehmet Salan ders kitapları ile ilgili çalışmalarına 1974 yılında başlamış, 1984 yılında Salan Yayınları adlı yayınevini kurmuştur.
SAY Yayıncılık, 1979 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten bu güne Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerini, bilim, felsefe, sanat, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uygarlık tarihinin en önemli düşünürlerinin başlıca yapıtlarını yayınlayarak Türkiye’nin köklü yayınevlerinden biri haline geldi.
16 Haziran 2012’de Scala Yayıncılık’ın internet kitapçısı olarak hayata geçti.
Yayınevimiz 1959 yılında Ankara' da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın en etkin kitabevlerinden birisi haline geldi.
Sel Yayıncılık yayın hayatına 1990 yılında, dönemin ruhuna uygun olarak tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan politik ve kültürel çalkantılar, değişim ve dönüşümleri yorumlayan metinleri, politik araştırmaları, gazetecilerin çeviri ve telif kitaplarını yayımlayarak başladı.
Selen Medya Yayıncılık Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri 2009 yılından itibaren basım sertifikası olan bir yayınevidir. Sağlık sektörüne  Klinik Tıp Dergileri olarak süreli dergiler ve tıp kitapları ile yayın hayatına başladı.  Süreli yayınlarımız arasında özellikle, Klinik Tıp Aile Hekimliği, Klinik Tıp Pediatri, Klinik Tıp Bilimleri Dergisi, Türkiye’de  en çok okunan ve takip edilen dergiler arasında yerini almıştır. Ayrıca […]
Bursa’da 1972 yılında perakendeciliğe başlayan firmamız,1984 yılında toptancılığa başlamıştır.Kitapçılıkta 40 ,Toptancılıkta 28 ,Yayıncılıkta 10 yılını geride bırakan Sentez Yayın ve Dağıtım Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticaret ve Sanayi A.Ş. daha sonra 2006 yılında “TUDEM “ ile birlikte dersanecilik alanında da faliyete başlamıştır.
Yayıncılık faaliyetinin bir diğer bölümü ‘eğitim-öğretim’ yayınlarıdır. Bu ürünlerle gerek yetişkinlerin eğitim-öğretimi, gerekse genç yaştakilerin eğitimi hedeflenmektedir. Bunu gerçekleştirmek için dünyaca ünlü yazarların eğitim kitapları eğitim camiasına kazandırılmaktadır.
Sıfırdan Yayınları 2015 yılı Ocak ayında yayın hayatına başlamış bir yayınevidir.
Yeşil Dinozor, dinozorların neslinin tükendiği sanılan dünyamıza rengarenk geri döndü. Hem de kitap okuma alışkanlığının da bir gün tarih diye söz edilmesi endişesi duyduğu için miniklere benzersiz kitaplar hazırladı.
Digraf Yayıncılık olarak yayın hayatına başlayan yayınevimiz faaliyetlerine Şiirden Yayıncılık olarak devam edecektir, etmektedir.
Yayın Evimiz, 1986’da kuruldu. Ders Kitapları , referans kitapları ve cocuk kitapları yayınlamaktadır.
1994 yılında eğitim-öğretim hayatına dahil olan Simya Grubu, kısa zamanda eğitime verdiği önem ve eğitime getirdiği yeni bakış açılarıyla Türkiye’de eğitimin parlayan yıldızı olmuştur.
2009 yılında kurulan firmamız, Termal Sprey (Thermal Spray) ekipmanları, malzemeleri, ön işlem ve sonrası ürünler hakkında tedarikçilik ve uygulamaları hakkında teknik destek hizmeti vermektedir.
Sis Yayın Grubu olarak, 1997 yılından bu yana ulusal ve 2013 yılından bu yana da uluslararası düzeyde, düzenli olarak yayıncılık alanında faaliyet yürütmekteyiz.
Siyah Kitap olarak, yazarıyla, yayıneviyle, okuruyla, kitaplarıyla on binlerce renk, koku, ses barındıran yayıncılık dünyasına biz de bir şeyler katabilir miyiz, bu muhteşem bahçeye rengimizi, kokumuzu, sesimizi ekleyebilir miyiz diye düşündük ve huzurlarınıza çıktık…
Siyasal Kitabevi 1985 yılında Ünal Sevindik tarafından kurulmuş, yayın listesini sosyal bilimler alanındaki akademik kitaplardan oluşturmuştur.
2015 yılında Felsefe, Psikoloji, Gelişim ve Edebiyat alanında ilkeli biz çizgide yürüyecek olan Sola Yayınları’nı kurduk ve 2016 yılında dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sponsorları arasında yer aldık. 2018 yılında Psikoloji alanında Türkiye’nin en çok satan yayınevi olduk. Portföyde yer alan eser sayımız 90’ı çeviri eser olmak üzere 150’ye […]
Soru Kalesi Yayınları, ÖSYM’de çıkmış sorulara benzerliği yüksek olan isabetli sorularıyla başarısını ispatlamıştır.
Su Yayınevi Türkiye’deki bilimsel ve kültürel çalışmalar yapan yazarları içine alan kollektif bir yayıncılık projesinin bir ürünü olarak 1999 yılında yayın hayatına başladı. Siyasal zeminin kayganlığının sonucu olarak yazar kollektifi 2002 yılını görebildi. 2002 yılıyla yayınevimiz akademik, bilimsel ve siyasal zeminde yayıncılık anlayışını benimseyerek yayın hayatını sürdürmektedir. Dünyamızdaki gelişmeleri içine alan kendi özgülümüzdeki sorunları da […]
Tekir Kitap 2018 yılında İstanbul’da kurulan bağımsız bir yayınevidir. Bir çocuk kitabının hikayeleri kadar çizgilerinin de büyülü olması gerektiğine inanıyoruz. Yayınlayacağımız kitapları seçerken çizimlerinin çarpıcı, eğlenceli ve derinlikli olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Çocuğun resimlerle kurduğu eğlenceli ilişkinin, hikayeyi özümseyişindeki derinliğin temeli olduğuna inanıyoruz. Çocuk kitaplarının çocuk ve ailenin iletişiminde önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Büyümenin […]