Tümünü Gör

Batı düşünce dünyasından farklı olarak, kişinin kendisinden bahsetmesinin “ayıp” addedildiği bir toplumsal geleneğin üyeleriyiz.
Bilim ve Gelecek, bilimsel bilginin topluma yayılması için uğraş veren ve bilginin toplumsal yarar için kullanımının sağlanmasını savunan bir yayın kolektifidir.
A1 Yayıncılık, hazırladığı yayınlar ve araçlarla, Türkiye’de, ilköğretim okuma yazma eğitiminin en önemli yazarlarından biri olan, emekli öğretmen İbrahim TEYMUR tarafından 1990 yılında kuruldu.
Dünya üzerinde yaşayan insan sayısınca çeşitlendi algılar. Bu yüzden herbirimizin farklı hayalleri, umutları, inançları, beklentileri oluştu ve beklentilerimizin çeşitliliği ölçüsünde umursadık diğer yaşamları.
Abaküs Kitap olarak 2015 yılında yayın hayatına başladık. Yayınevimizi kurarken önceliğimiz Türkiye'de bilişim, eğitim ve mühendislik alanlarında Türkçe içerikleri yaygın hale getirmek, bilişim okuryazarlığına katkıda bulunmak, üretmekten çok tüketmeyi kutsayan yeni çağda özgün içerikler üretmekti.
https://www.high-endrolex.com/43
Adem Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği, toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı tesis ederek, gençlerimizi içerisine düştüğü maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarmak ve onlara rehberlik etmek ana gayesiyle 26 Aralık 2005 tarihinde kurulmuştur
Agora Kitaplığı, Osman Akınhay ile artık aramızda bulunmayan Recep Yener'in ortaklığında 2003 yılı Eylül ayında kurulmuştur.
İslamiyete hizmetleriyle anılan bir firmadır.
Alakarga Sanat Yayınları, 2012 yılında kurulan; yayın programında dünya klasiklerinden çağdaş dünya edebiyatına, bunların yanında sanat ve yazın kuramlarına dair kitaplar hazırlayan bir yayınevidir.
Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd. Şti. başlangıçta özellikle üniversite ve yüksekokullar için her türden referans kitaplarına yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarının kapsamını zaman içerisinde genişleterek yayıncılık sektöründeki öncü isimlerden birisi haline geldi.
Türkiye yayıncılık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Altın Kitaplar Yayınevi, 61 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam ediyor.
Kurulduğu ilk günden bugüne kadar kalite ve içeriği, ticaretin önüne koyarak etkili ve ilkeli yayınlar çıkarmayı amaç edinmiştir. Birçok yayınevinin ve kurumun üstlenmediği bir misyonu üstlenen yayınevimiz yalın dili ile anlaşılır, deneyimli yazarları ile güvenilir yayınlar sunmaktadır.
Anı Yayıncılık, 1993 yılından bu yana yayıncılık ve bilgi sistemleri alanında aralıksız ve düzenli olarak faaliyet gösteren ulusal / uluslararası bir şirkettir.
Her alanda bilginin ve eğitimin gerekliliğine inanan bir hizmet anlayışıyla; yapılan her işin doğaya ve insan haklarına uygun, ekonomik ve sürdürülebilir olmasına çok önem veriyoruz. Yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlayabilmenin inancıyla; bilinçli bir üretici ve tüketici toplumunun oluşması için çalışıyoruz. Yazılı ve görsel Tematik Tarımsal Yayınlarla ülkemizin tarımsal üretim ve yatırımlarına katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.
Ankara Nobel Tıp Kitabevleri 2012 yılında Mehmet Ali Karaca tarafından kurulmuştur. Tıp kitaplarının basım ve yayınıyla ilgili tüm hizmet ve çözümleri Ankara Merkez, İstanbul Şube, İzmir Şube ve KRC Başkent Tıp Kitabevleri ile tek çatı altında okurlarıyla buluşturmaktadır.
April Yayıncılık, bizi insan yapan en önemli eylemlerin zirvesine kurulan ‘kitap okuma‘nın aynı zamanda yeri doldurulamaz bir eğlence olduğunu ispat etmek adına her parametreyi hesaba katarak faaliyetlerini 2006 yılından beri sürdüren bir yayınevi.
Aras Yayıncılık 1993 yılında İstanbul’da kuruldu. Kısa zamanda “Ermenice edebiyata açılan pencere” olarak nitelenmesine yol açan bir yayın çizgisi izledi.
1980 yılında kurulan Arkadaş Yayıncılık, temelde okurunu deneyimli editör ekibiyle birlikte nitelikli yayınlarla tanıştırır, dünyanın her köşesinden eserlerle buluşturur.
1980 yılında kurulan Arkadaş Yayıncılık, temelde okurunu deneyimli editör ekibiyle birlikte nitelikli yayınlarla tanıştırır, dünyanın her köşesinden eserlerle buluşturur.
1978 yılında Nezih Başgelen tarafından kurulan Arkeoloji ve Sanat Yayınları yurdumuzun zengin arkeolojisi, tarihi eserler ve eski uygarlıkları ile ilgili temel eserleri, el kitaplarını, başvuru kaynaklarını ve bilimsel çalışmaları yayımlamaktadır.
Öner Döşer ve Gaye Döşer’in birlikte kurduğu “Astroart”; bünyesinde Astroart Astroloji Okulu, Astroloji Okulu Yayınları ve Kozmik Merkez markalarını barındıran profesyonel bir şirkettir
Bilgi çağı olarak adlandırılan 21. Yüzyılda milyonlarca işletme, ürettikleri milyonlarca ürünle ve hizmet türüyle küreselleşen piyasalarda faaliyetlerini sürdürmekteler.
Avesta Yayınları 1995 yılının sonlarına doğru Songül Duraker, Rûken Bağdu ve Abdullah Keskin tarafından İstanbul’da kuruldu. Dört Kürtçe edebi kitapla yayın hayatına başlayan yayınevinin temel şiarı “Kayıp kültürlerin izinde”ydi. Adını yaşadığımız topraklarda ortaya çıkmış önemli bir kutsal metinden alan Avesta, ötekileştirilen, görmezden gelinen netameli konulara el attı, başta Kürtler olmak üzere Asuri-Süryani, Ermeni, Yezidi, Azeri, Fars, Arap toplumları üzerine araştırmalar yayımladı.
Edip Cansever’in “aykırıya, ayrıntıya, ayrıksıya, azınlığa tutkunuz” dizelerinden esinlenerek çizgisini ve ismini belirleyen Ayrıksı Kitap, 1 Nisan 2019 tarihinde yayın hayatına merhaba demiştir. 
1992 yılında başladığımız hizmet serüveni sürüyor. Yılların bize kazandırdığı deneyim ve çalışma kararlılığımızdan aldığımız cesaretle; yüksek teknolojiyle donanmış makinelere yatırım yaptık, yapıyoruz
Ayrıntı Yayınları 1988'de yayımladığı Şenlikli Toplum kitabıyla yola çıktı. 12 Eylül'ün yarattığı boğucu atmosferin yavaş yavaş dağıldığı ancak ortaya çıkan görüntülerin henüz netleşmediği bir dönemdi.
Türk okurlarına modern ve psikolojik astrolojiyi tanıtmak amacıyla 1997 yılında İLHAN YAYINEVİ adıyla kurulmuştur.
1977’de kurulan yayınevimiz her türlü tabuya karşı çıkmayı ilke edindi. Düşünce özgürlüğü anlayışından 20 yılı aşkın yaşamı boyunca ödün vermedi. Editörümüz Ayşe Nur Zarakolu, 1998 Frankfurt Fuarında ilk kez verilen ULUSLARARASI YAYINCILAR BİRLİĞİ’nin DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLÜ sahibidir.
Bencekitap, geleneksel düşüncenin dışına çıkarak coşkulu, anlamlı, derin işlere imza atmayı ilke ediniyor.
BERFİN YAYINLARI, 1992 yılında İsmet Arslan tarafından kuruldu. 1997 yılı sonunda Berfin Basın Yayın adıyla şirkete dönüştü.
Best 1991 yılında kuruldu, on yıl boyunca ithal EFL (Yabancı Dil olarak İngilizce) ve ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) kitaplarının İstanbul ve Marmara bölgesi distribütörü olarak yer aldıktan sonra 2001 yılında yayınevi oldu.
Yayın hayatımızda 34. yılımızda olduğumuz bu sene ilk günkü heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden, yolumuza devam ediyoruz. Sizlere her gün daha iyiyi, kaliteliyi ve günceli ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz.
Birikim, 1975’te, Türkiye’de solun, sosyalizmin en canlı ve iyimser döneminde çıkmaya başladı. Amacı, o heyecan içinde, uzun erimli, geniş perspektifli, serinkanlı ve özeleştirel bir bakışın eksik kalmamasına katkıda bulunmaktı.
Birsen Yayınevi üniversite ders kitapları ve meslek yüksek okulu kitapları üzerine yayınları bulunan, mühendislik kitapları alanında Türkiye’nin en köklü yayınevlerinden birisidir.
BORAMİR KİTAP edebiyat, araştırma-inceleme, anı-biyografi, politika, tarih, deneme ve çeviri edebiyat alanlarında eserler yayımlayarak okurları yeni dünyalarla buluşturmayı amaçlamıştır.
1985 yılında kurulan Boyut Yayın Grubu; ürettiği kitap, fasikül, dergi, ansiklopedik yayın, CD-DVD, müzik CD’leri ve atlaslar gibi değişik kültür ürünleri ile ilklere imza atmış bir yayın kuruluşudur. Günümüzde 400 kişiden oluşan güçlü ekibiyle yayıncılık, matbaa ve dağıtım tesislerinde hizmet vermektedir.
Enstitümüz, 1 Aralık 1954 tarihinde Türkiye İş Bankası tarafından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medenî Kanun hükümlerine göre kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip bir vakıftır.
BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu.Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini […]
Yayınevimiz 1998 yılında kuruldu. Ağırlıklı olarak çocuk ve ilk gençlik çağına yönelik olarak kitaplar çıkartmaktayız
Kurucumuz Tunçay Çağlayan’ın 1952 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ders kitabı olarak kullanılan Prof. Dr. Sabri Ülgener'in İktisat Dersleri adlı eserini yayınlayarak yayın hayatına başlamıştır.
CAN Yayınları 1981’de, Türkiye’nin önde gelen yazarlarından biri olan Erdal Öz tarafından kuruldu ve kısa sürede Türkiye’nin en saygın yayınevlerinden biri haline geldi.
Sevdiğimiz işleri yapmak istiyoruz, bu nedenle sadece sevebileceğimiz projelerin altına imzamızı atıyoruz.
1964 yılı kasım ayında, bugün saygıyla andığımız Oğuz Akkan tarafından kuruldu. Kurucumuzun aramızda olmayışının acısını yaşarken, tek tesellimiz yayınevinin aynı çizgisinde canlılığını sürdürmesidir.
1991 yılında çevirmenlik hizmeti yapma amacıyla iş hayatına atılan Çitlembik, 2000 yılında yayıncılığa başladı ve artık birçok farklı alanda kitap yayınlıyor. Çitlembik, 2001 yılında, Amerika’nın South Dakota eyaletinden Nettleberry LTD şirketi ile ortak oldu. Nettleberry artık A.B.D.’de Çitlembik kitaplarını depoluyor, dağıtıyor ve satıyor. Çitlembik, Türkçe ve İngilizce olmak üzere kaliteli kitaplar yayınlamaya kendini adayan bir […]
Deomed Reklam ve Yayıncılık Ltd. Şti., kökeni 1994 yılına dayanan bir birikimle tıp ve sağlık alanında özelleşmiş nitelikli ürün ve hizmetler sunmaktadır.
DESTEK MEDYA GRUBU; Destek Yayınları, Beyaz Baykuş, Kara Karga Yayınları, Genç Destek Yayınları ve Destek Prodüksiyon olmak üzere yayın ve yapım dünyasının prestijli kurumlarından biridir.
Yayıncılık deneyimi 1973 yılında başlayan Yayınevimiz 1984 yılında Ankara' da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı.
Dilko Eğitim Kurumları, Türk eğitim dünyasına 1977 yılında İstanbul Bakırköy’de açtığı Yabancı Dil Kursuyla katılmış ve bugün Türkiye genelinde 9 şubeye ulaşmıştır.
Dipnot Yayınları, yaşadığımız dünyada toplumsal süreçleri belirleyen eşitsizlikçi-tahakkümcü sistemlerle arasına eleştirel bir mesafe koymayı niyet edinmiş metinleri yayımlamanın yanı sıra, daha eşit, daha adil, daha özgür bir yarının bilgisini bugünden kurmak ve yaşamda karşılıklarını üretmek yolunda çaba harcayan yazar ve okurların buluştuğu bir yayın pratiği olmayı amaçlıyor.
Daha aydın bir gelecek için dünya sınıfı yayıncılık vizyonuyla yayın hayatına 1996'da başladı. P
D&R, ilk mağazasını 1997 yılının Mayıs ayında Erenköy'de açtı. Nisan 2019 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 48 ilde 205 mağazasında D&R herkes için bir keşif dünyası sunuyor.
Domingo 2007 yılı sonunda iyi kitapları iyi çevirilerle yayımlamak niyetiyle kuruldu.
Dora Yayıncılık olarak bizler her düzeyde öğretim elemanı ve öğrenci ile yüz yüze iletişim sağlayarak, yüksek öğretimde ders kitabı basım sürecini iyileştirmeye, ülkemizdeki eksiğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Yeni, farklı ve iyi tasarlanmış ders kitaplarının öğretim üyesinin bilgisayarından öğrencinin masasına ulaşmasında alınması gereken daha çok yolun olduğu açık bir gerçek.
Kitapçılıkta 43, yayıncılıkta 23 yılını geride bırakan Dost Kitabevi, Ankara ve Eskişehir’de yer alan 2 mağazasının yanı sıra, yayınevi ve dağıtım birimiyle hem kitap perakendeciliğinin hem de yayıncılık dünyasının temel taşlarından biri olmayı sürdürüyor.
E Yayınları 1968 yılında gazeteci, yazar Cengiz Tuncer ve Aydın Emeç tarafından kuruldu.
Yayın hayatına 2018 yılında başlayan Ediz Yayınevi kültür yayıncılığı alanında faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Fransız yazar Jules Payot’un meşhur eseri “İrade Terbiyesi” Ediz Yayınevi tarafından yayımlanan ilk kitap olmuştur.
Eflatun Basım Dağıtım Yayıncılık Danışmanlık Yatırım ve Tic. Ltd. Şti. olarak 2008 yılının Eylül ayında, ulusal ve uluslararası yayıncılıkta marka olma hedefiyle yayın hayatımıza başladık ve 10 yıl içerisinde bu hedefimizi gerçekleştirebilmiş olmaktan gurur duyuyoruz.
Hachette yayınevi kapandıktan sonra Fransızca kitap ruhunu Türkiye’de devam ettiren EFY Kitabevi 1988 yılından itibaren Fransa,İtalya,İspanya gibi Avrupa ülkelerinden çocuk,okul,sözlük,turistik kitapları ithal etmekteyiz.
EKİN YAYINEVİ, 1986 yılında Mehmet OYMAK tarafından Kitabevi olarak faaliyetine başladı. 1988 yılında ders kitapları üzerine yayıncılık hayatına giren YAYINEVİ`nin, 1000’in üzerinde yayınlamış olduğu ders ve yardımcı kaynak kitapları vardır. Ekin Yayınevi`nin yayınlamış olduğu kitaplar birçok fakültede, yüksek okulda ders kitabı veya yardımcı kaynak kitap olarak okutulmaktadır.
2004 yılında kurulan İki A Yayın ve Dağıtım Hizmetleri Şirketi bünyesinde yer alan ve yayın hayatına Karen Kingsbury’den Şans adlı kitapla başlayan Eksik Parça Yayınları, yayın programına eklediği yeni kitaplarla, Türkiye’de yayıncılık piyasasının ileri gelenlerinden biri olmayı hedefliyor.
Elodi Education Yayıncılık Hizmetleri San. Tic. A.Ş.
Araştırmacıların yeni keşifler yapmalarına, meslektaşlarıyla işbirlikleri yapmalarına yardımcı oluruz ve finansman bulmak için ihtiyaç duydukları bilgileri onlara sağlarız.
ESPAS sadece sanat kitapları üretme ve yayma amacıyla kurulmuş butik bir yayınevidir.
Evren Yayıncılık 1987 yılında, Ankara’da Erol Ünal KARABIYIK tarafından kuruldu.
EVRİM YAYINEVİ, yaklaşık 40 yıl süreyle yayın hayatının içinde bulunan VELİ KARAÖZ tarafından 18 Mayıs 1990 tarihinde kurulmuştur.
Eğitim – Öğretimi uzun bir süreç olarak kabul edip bu zorlu sürecin gerektirdiği gerekli donanım ve yeterliliğe dayanarak ilkeli ve saygın yayınevi anlayışıyla yola çıkmış bulunmaktayız.
Bir toplumun en kıymetli varlığının eğitimli genç nesiller olduğu inancıyla yola çıkan Final Yayıncılık, Final Grubu’nun bir parçası olarak 1986 yılında faaliyetlerine başladı.
2008 yılından beri kırtasiye alanında %100 el yapımı ürünler üreten Flamboyan, İKSV Tasarım Mağazası, İstanbul Modern Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi seçkin noktalara özel tasarım ürünler üretmiş ve daha bir çok noktada satışa sunulmuştur.
Fono Açıköğretim ve Yayıncılık, 1953 yılında uzaktan eğitim yöntemiyle İngilizce öğreten bir kurum olarak faaliyete başlamıştır.
Gazi Kitabevi 1984 yılında Ankara'da yayınevi olarak sektöre adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın bilinen köklü yayınevlerinden birisi hâline geldi.
Gerekli Şeyler, 1996 yılında Türkiye'nin ilk ve tek çizgi roman dükkanı olarak faaliyete geçmiştir. Günümüzde "entertainment" olarak da bilinen sektörün Türkiye'deki ilk temsilcisidir.
2004 yılında La Sultane Mahperi isimli romanla edebiyat dünyasına giren GiTa Yayınları, aynı romanı 2005 yılında Mahperi Hatun adıyla Türk okurlarla buluşturdu.
Giza Yayıncılık 1997 yılında istanbul’da kurulmuştur. 2008 yılından bu yana yayıncılık faaliyeti yürütmektedir.
GNR Kitap, yayıncılık hayatına, öğretimsel açıdan akademik destekli “Interaktif Eğitim CD’li Tatil Kitapları”yla başlamıştır.
50 yıllık tıbbi yayıncılık tecrübesi… 15 yıllık e-ticaret tecrübesi… Türkiye’nin tüm tıp kitaplarını birarada sunan tek web adresi…ve günlük 2000 ziyaretle Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen tıp kitapları sitesi 50 yıldan beri tıp dünyasına katkılarıyla tanınan sağlık alanındaki tüm klinisyen, öğrenci ve yardımcı sağlık personeline profesyonel olarak hizmet veren, Güneş Tıp Kitabevleri kataloğunda yer alan […]
Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının öncü yayınevi Günışığı Kitaplığı, Eylül 1996’dan bu yana her yaştan okur için nitelikli edebiyat örneklerini yayımlıyor.
Hızlı Adımlarla Kariyer Eğitimi (HAKE), Eğitim Danışmanı Uzman Türkolog Sayın Kezban KÜÇÜK’ün hızlı okuma alanındaki 16 yıllık akademik çalışmaları, kitapları ve programlarını referans almaktadır.
1985 yılında Gazeteci Seyfettin Batal tarafından kurulan HASAD YAYINCILIK; gıda, tarım ve hayvancılık konularında yayın yapan bir kuruluştur.
Hayalperest Yayınevi’nin, Plastik Sanatlardan, Resim, Heykel ve Sinema kitaplarına, Fotoğraf ve Moda kitaplarından Sanat Tarihi kitaplarına, yerli ve yabancı tüm sanat kitapları sizi bekliyor.
Hayykitap, yazı yolculuğuna “yeryüzünde anlaşılmayacak hiçbir şey yoktur” diye başlıyor…
TDK sözlüğünde ‘insancıl’ olarak ifade edilen bir yaklaşım olan hümanizm, insana değeri ve insan gelişimini her şeyin önünde tutan bir anlayışı ifade ediyor. Hümanist Kitap Yayıncılık, insan kaynakları, liderlik ve yönetim alanında faaliyet gösteren uzman yayınevi olma sıfatıyla, alanındaki en başarılı eserleri profesyonellerle buluşturmak üzere 2008 yılında yola çıktı. Bu anlayışla, Türkiye’deki profesyonel dünyaya insancıl, […]
1985’te kurulan İletişim, edebiyat ve edebiyat dışı alanlarında yayımladığı ve modern Türkiye’nin düşünsel birikimini yansıtan 3.000’e yakın eserle Türkiye yayıncılık piyasasında öncü bir konum kazanmıştır.
13 Kasım 1992de Mehmet Bağdatlıoğlunun girişimiyle İMAJ YAYINCILIK adı altında Yeni Acun Sokak (Cebeci) ta yanyana iki dükkandan oluşan küçük bir yerde kurulmuştur.
1984 Yılında kurulan İmge, 1987 yılı sonunda İmge Kitabevi Yayınları olarak kitap üretimine başladı.
1927 yılından beri faaliyette olan İnkılâp Kitabevi’nin kardeş kuruluşu olarak yabancı dil eğitiminde öğretmen ve öğrencilere 30 yılı aşkın süredir geniş çaplı kaynaklar sunmakta olan İnkaş; geniş saha ekibi ve deneyimli akademik ekibi ile Türkiye çapında eğitim sektörüne zamanında ve kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir.
Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri eğitim ve kültür dünyamıza katkılarıyla yön veren İnkılâp Kitabevi, 94 yıllık geçmişi ve 20.000'in üzerinde kitabıyla Türkiye'nin en köklü ve saygın yayınevi kimliğini kararlılıkla sürdürmektedir.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları 2000 yılında, bünyesinde yer aldığı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kurumsal ilkeleri doğrultusunda ülkemizin yayın hayatına yeni bir soluk getirmek amacıyla kurulmuştur; önceliği, yerli akademisyen ve araştırmacıların özgün çalışmalarını okuyucu kitlesi ile buluşturarak ülkemizin bilimsel ve entelektüel birikimine katkıda bulunmaktır.
1997 yılında kurulan ve 2017 itibariyle 1.000\\ den fazla kitap yayımlamış olan İthaki Yayınları, Türkiye’nin en büyük on yayınevinden biri.
İyi Fikir Yayınları, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde basılı ve interaktif yayınlar üretmektedir.
2012 yılının sonlarında İstanbul’da kurulan Jaguar Kitap, sevdiği kitapları okurlarının da seveceğini umarak yayımlar. Stendhal’ın da okurlarına dediği gibi: “Mutlu azınlığa!” 
Kabalcı 1984 yılında kuruldu. 1997 yılında adı Kabalcı Yayınevi Dağıtım olarak değişti.
Edebiyat, Mizah, Çocuk, Anı, Bilim, Ekonomi, Politika, Tarih, Araştırma, Deneme ve Şiir alanlarında yayıncılık yapan Kanes Yayınları 2009 yılında kurulmuştur.
2016 yılında kurulan Karanfil Akademi Yayıncılık kısa sürede hızla büyüyerek Ankara piyasasında ciddi yer edinmiştir
Kardeş Kitap 1990 yılında kuruldu. Kurulduğu zamandan itibaren genel olarak ELT pazarına yönelik çalıştı.
Yakın tarih ve savaş tarihi konusunda uzmanlaşan Kastaş Yayınevi 1979 yılında Em.Kur.Alb. Rıfat Kasnak tarafından kurulmuştur.
“Türk Devrimi'nin Yayınevi” olan Kaynak Yayınları, sadece geçmişi değil, aynı zamanda insanlığın geleceğini kucaklamayı hedefleyen bir yayın politikası izlemektedir.
Yayın hayatına Mart 2006’da başlayan Kelime Yayınları, sürekli büyüyen, genişleyen yelpazesiyle çocuk ve gençlik edebiyatı alanında bugüne dek 203 kitap yayımladı.
Geniş bir çizgide ”iyi kitaplar” yayımlamak hedefiyle 2017 yılında yola çıkan Kitap Kurdu Yayınları ilk kitaplarını 2018 yılı başında okurlarıyla buluşturdu…
Kitap Yayınevi Eylül 2002’de Çağatay Anadol, Füsun Kiper ve Lokman Şahin tarafından kuruldu. Popüler-akademik nitelikteki kitaplarını Tarih ve Coğrafya, İnsan ve Toplum, Doğa ve Bilim, Anı ve Yaşam, Sahaftan Seçmeler, Başvuru Kitaplığı adlı diziler altında yayınlıyor.
kitapevi.com Mayıs 2019'da MK Yayıncılık Yapımcılık İletişim Reklamcılık Turizm Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi bünyesinde kurulmuştur.
itapsan kurucuları 1981 yılında Kayseri de açtıkları ilk işletmeleri Gelişim Kitabevi ile ticari yaşama başlamışlardır.
Adımız üstünde… KOMİK ŞEYLER… Bizim derdimiz, siz değerli okurların hoşça vakit geçirmesini sağlayacak eserleri bulmak ve okuyucusuyla buluşturmak.
Kronik Kitap olarak ülkemizin kültür yayıncılığına yepyeni bir soluk getirmek amacıyla 2016 sonbaharında yayın hayatına başladık.
Biz, çocukları bu macera dolu yolculuklarında içimizdeki çocuğun kulağı ile duyar, yüreği ile destekleriz. Bir yetişkine ihtiyaç duyduklarında ise ellerini tutacak bir el bulmak için kafalarını kaldırmaları yeterli olur.
Kuraldışı Yayıncılık, bireye “kaderini” nasıl değiştirebileceğini anlatan bireysel/kişisel gelişim çizgisindeki kitaplar
KÜY (Koç Üniversitesi Yayınları), üniversitenin “mükemmellik merkezi” olma hedefinin barındırdığı öncülük arzusunu benimsiyor.
2002 yılında yayın hayatına başlayan Lal Kitap, roman, çocuk kitapları ve çizgi roman serileriyle kısa süre içerisinde zengin bir koleksiyonu okurların beğenisine sundu.
LEO Publishing, okul öncesi, ilokul ve ortaokul düeyinde İngilizce yayınlar üretmekte ve Türkiye'de 81 il ve KKTC'de pazarlama ve satışını yapmaktadır.
Literatür, 1988’de yurtdışında yayınlanmış mesleki ve eğitim yayınlarını ilgililere ulaştırmayı hedefleyerek kuruldu.
Literatür, 1988’de yurtdışında yayınlanmış mesleki ve eğitim yayınlarını ilgililere ulaştırmayı hedefleyerek kuruldu.
Logos Yayıncılık 1986 yılında kurulmuş ve günümüze kadar sadece tıp yayıncılığı yaparak çalışmalarını sürdürmüş, alanında uzman bir akademik yayıncılık şirketidir.
Marmara Çizgi 2002 yılında kurulan ve çizgi roman yayıncılığına odaklanmış bir yayınevidir. Spider-Man, X-Men, Guardians of the Galaxy, Thor, Captain America, Punisher, Yürüyen Ölüler, Saga ve Conan gibi Amerikan çizgi romanlarının yanı sıra Enki Bilal eserlerini ve Yalnız Kurt ve Yavrusu gibi klasik Mangaları Türkçeye kazandırmaktadır.
Marsık Yayıncılık, 2003 yılından bu yana ağırlıklı olarak çocuk yayıncılığı alanında faaliyet göstermektedir.
Mart Ajans Yayıncılık 1989 yılında kurulmuştur. Son 16 senedir Salih Memecan’ın Sizinkiler kitaplarının da yayıncılığını yapmaktadır.
Mavibulut Yayınları, çocuk yazarı Fatih Erdoğan tarafından 1980 yılında çocuklara nitelikli yayınlar sunma amacıyla kuruldu ve böylece Türkiye’de sadece çocuk kitapları yayımlamak üzere kurulan ilk yayınevi oldu.
2009 yılında kurulan Maya Kitap, kitabın iyileştirme gücünün ve yayıncılık sorumluluğunun farkında olarak varlığını sürdürüyor.
Metis Yayınları 1982 yılında kuruldu. Üniversite yıllarında dönemin sosyal muhalefet hareketlerinin içinde yer almış Sol görüşlü 5-6 üniversiteli genç, kendi kişilikleri ile eğitimini aldıkları meslekleri arasında ilişki kuramayıp kültürel ve siyasi bir odak olarak Metis yayınevini kurdular.
Minval Yayınları, kolektif emeğin, kolektif aklın, kolektif bilincin oluşturduğu bir yayınevidir.
ATP markasıyla 1994 yılında çalışma defterleriyle (günümüzde ders kitaplarının yanında verilen çalışma kitabı) yayın hayatına adım attık. Sonraki yıllarda faaliyet alanımızı sadece çocuk edebiyatı üzerine şekillendirdik. 2005 yılında “Morışık Yayınları” markasıyla, okul öncesi eğitim kurumları için “çoklu zeka” eğitim seti hazırladık ve patentini aldık. Her yıl genişleyen ürün yelpazemizle farklı, güzel eserler sunmayı amaç edindik.
Morpa, 1980 yılında ansiklopedi, Türk ve dünya klasiklerinin yayımlanması ve pazarlanmasıyla sektöre adım attı.
Anlamak, değişmek ve değiştirmek için yola çıkan Mylos Yayın Grubu, 2015 yılında Özlem Özdemir ve Ufuk Kaan Altın tarafından kuruldu.
NCP Yayıncılık Ltd Şti 2010 yılında kurulmuştur.
Nemesis Kitap, 2007 yılında çocuk kitapları hazırlayarak yayın hayatına başlamıştır.
Nesin Yayınevi Çocuk Kitaplığı, eğitim olanağından yoksun çocuklara bu fırsatı sunmak için Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı’yla aynı misyonu paylaşır
1982 yılında kurulan Net Turistik Yayınlar Net Holding in ilk grup şirketlerindendir.
Nisan Kitabevi , ağırlıklı olarak sağlık, tıp, mesleki sınavlara hazırlık, yabancı dil, bilgisayar, teknik, eğitim bilimleri, hukuk, ders kitapları, sözlükler, okuma kitapları alanında 2002 yılından beri siz değerli okurların hizmetindedir.
Nobel Tıp Kitabevleri tıbbi yayıncılık alanında hizmet vermek amacıyla 1974 yılında kurulmuştur.
Kolektif bir düşünsel mekan olarak tanımladığımız NotaBene Yayınları 2010 yılında kuruldu.
Başka türlü düşünemiyoruz. Edebiyat, hem geçmişin tadını, hem yaşadığımız ânın anlamını taşır. Hayatımızın ayrıntılarını tamamlar. Endişelerimizi, insanın varoluşunu anlatır.
NÜANS, 1991 yılından beriyabancı dil eğitim-öğretim materyalleri alanında etkin olarak hizmet veren tecrübeli bir yabancı dil kitapçısı, yayınevi ve dağıtımcısıdır.
Nurdan Yayınları yüzlerce çeşidi ile 30 yıldır eğitimin hizmetinde. Yayıncılıkta İlköğretim Sözlükleri, Dünya Klasikleri, 100 Temel Eser Nitelikte Hikayeler, Özgün Hikayeleri, Büyük Boy Resimli Masal Kitapları ve Boyama Kitapları ile kalitesini artırarak eğitime hizmeti sürdürüyor. Tüm Kırtasiye ve Seçkin Kitabevlerinde.
1962 yılında İstanbul'da yayin hayatına başlayan Oda Yayınları dünya klasikleri alanında faaliyet gösteren bir yayınevidir.
1993 yılında kuruldu ve bugüne dek 400’ün üzerinde kitap yayınladı.
Okuryazar Yayınevi 2010 yılında Erkan Çağlar tarafından kuruldu. Yayınevi kurulduğu yıldan bu yana çeşitli nitelikli çocuk yayımları yayınladı ve yayınlamaya devam etmektedir.
Kitap, teknolojik gelişmelerle birlikte farklı formlara bürünse de, hukukçuların, kaynak olarak “basılı yayın” kullanma konusundaki tercihleri, belki de mesleğin özelliğinden kaynaklanan usta-çırak ilişkisinin kuşaklar boyu aktardığı “refleks ve içgüdü” ile devam edegelmektedir.
Optimist Yayınları insanlığın üretim ve yaşam tarzının hızla değiştiği, 1,3 kilo ağırlığındaki insan beyninin belirleyici üretim aracı haline geldiği yeni bir dönemin ürünü.
“Hazla ve hızla okunan dergi” hedefiyle 1996 yılından beri sırasıyla; Öküz, Hayvan ve son olarak 2013 yılında “Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına başlayan OT dergisi köklü bir geleneği temsil eder.
Oxford University Press 25 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Türkiye pazarının önem kazanmasıyla 1994’de yabancı sermayeli bir şirket olan Oxford Yayıncılık Limited Şirketi kurulmuştur.
Ozan Yayıncılık 1990 yılında zanlarıyla hayatı çürüten insanoğlunu, zanlarından kurtarıp gerçeklerle yüzleştirmek amacıyla İstanbul’da kuruldu.
1969 yılında Refik ULU tarafından dağıtım şirketi olarak kuruldu. 1982 yılında yayın hayatına girdi.Roman, öykü, şiir, çocuk sağlığı ve gelişimi, Özel Eğitim, Türk klasikleri (araştırma – inceleme), hobi kitapları yayımladı.  Dünya edebiyatından aşağıda belirtilen yazar ve yapıtları titiz çevirilerle Türk okuruna kazandırdı, yayın hayatını hala başarıyla sürdürmektedir.
2008 yılında ticari faaliyetlerine başlayan firmamız yayıncılık sektöründe, çocuk ve gençlik edebiyatına yönelik hizmet vermektedir.
1947 yılında kurulan Özyürek Yayınevi, çocuk kitapları konusunda ilk yayınevlerinden birisi olarak faaliyet göstermektedir.
Palet Yayınları uluslararası ve ulusal bir yayınevidir. 2005 yılında yayın hayatına akademik kitaplar yayımlayarak başlayan ve hala aynı alanda yayım yapmaya devam eden Palet Yayınları, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın ilan ettiği Uluslararası ve Ulusal Yayınevi kriterlerini taşımaktadır.
Palme Yayınevi, 1989 yılında kurulmuştur
Paloma Medya Hizmetleri 2011 yılında kuruldu.
Pan Kitap 1986 yılında öncelikle müzik kitapları yayımlamak amacıyla kuruldu. 1991 yılından bu yana müzik dışı konularda da yoğun faaliyetlerini sürdürmektedir.
1991 Ağustos’unda Beyoğlu’nda kapımızı açarken heyecanlı bir mecranın arifesindeydik:
Pankuş Yayınları bir İlkan Medya Reklam Anonim Şirketi kuruluşudur.
Papatya Bilim Yayınevi, genel olarak akademik bilimsel ve üniversite ders kitapları yayımlamaktadır.
1990 yılında tanınmış üç mizah yazarı (Gani Müjde, Can Barslan ve Metin Üstündağ) tarafından haftalık mizah dergisi “Deli”yi yayınlamak amacıyla kuruldu. Ekim 1991’den itibaren kitap yayıncılığına başladı. Bugüne dek, birçoğu tekrar baskılar yapan 400 çeşit kitap yayımladı.
Boş bir ofisin kiralanmasıyla atılan ilk adım. sonrasında alınan bir kaç sandalye, masa ve ilk yol arkadaşları...
Pearson, bünyesinde, dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, bütünsel eğitim çözümleri sağlayan; yasal, idari ve mali açıdan bağımsız, açık ve şeffaf bir eğitim şirketidir.
Çiğnenmesi ve sindirilmesi gereken kitapların adresi Pegasus Yayınları 1 Ocak 2006 yılında yayın hayatına başladı.
2005 yılından beri binlerce müşterimiz Pegem.Net güvencesiyle aradıkları yayınlara hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştılar. S
Pelikan Yayınevi, ağırlıklı olarak sağlık, tıp, mesleki sınavlara hazırlık, yabancı dil, bilgisayar, teknik, eğitim bilimleri, hukuk, ders kitapları, sözlükler, okuma kitapları alanında 1997 yılından beri yerli yazarlarımızın kitapları ve ayrıca yabancı yazarların çeviri kitapları yayınlarında Ankara’da üç, Eskişehir’de de bir şubesi ile siz değerli okurların hizmetindedir.
Pena Yayınları, hem gündemdeki en büyük yazarların kitaplarını Türkçe olarak yayınlayarak bir okuma ziyafeti sunmayı ve okuru geliştirmeyi hem de dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını çocuklarla paylaşarak, onların hayal gücünü beslemeyi hedeflemektedir.
Yayıncılığın sadece ticari çıkarları gözeten bir endüstri haline dönüştüğü günümüzde Pinhan, saf kâr amaçlı bir yayın politikası gütmekten bilhassa uzak durmuş ve emsallerinin zorlukla cesaret ettiği referans eser yayınlama hedefini benimsemiştir.
Poesis Kitap, Neo Yayın grubu markasıdır. Edebiyat, yeniliklerin kendisini büyüttüğü bir dünyadır. Yazarın okurla kurduğu diyalog metnin gücünü de belirliyor. Edebiyatın geniş evinde  sizi okurla en doğru şekilde buluşturmayı amaçlayan bir yayıneviyle çalışmak ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı yaşamak ve birlikte büyümek için Poesis Kitap ailesine yazar adaylarımızı bekliyoruz.
2000 yılında yayın hayatına başlayan yayınevimiz, sektördeki 37 yıllık deneyiminin sonucunda ortaya çıkmıştır.
Porte Müzik 2006 yılında Türkiye'de müzik eğitimi veren kuruluşların, eğitmenlerin ve müzisyenlerin kaynak kitap ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur.
Pötikare Yayıncılık olarak çocuk kitaplarını kendimize uzmanlık alanı olarak belirlemiş bir yayıneviyiz.
Purnam Yayınları, İstanbul Yoga Merkezi'ne ait bir yayınevidir.
1995 yılında kurulan Pusula Yayıncılık, başta bilişim sektörü olmak üzere, profesyonellere, öğrencilere, çocuklara, beveynelere ve öğretmenlere yönelik yayınlar üretmektedir.
Quintessence Yayın Grubu 1949 yılında Berlin de kuruldu. Şu anda dünyada dişhekimliği ve maksillo fasial alanda lider olan bir yayın kuruluşudur.
2013 yılı itibari ile siz değerli okuyucunun kitaplığında RAY YAYINCILIK adı altında yer almak için, yayımcılık sektörüne adım atmış bulunmaktayız.
SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. (SEV Yayıncılık), 1997 yılında Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın iktisadi işletmesi olarak kurulmuştur.
1927 yılında İstanbul’da kuruldu. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 5000 kitap yayımlamıştır. Bu kitapların 700’den fazlası satışta.. Remzi Kitabevi, İstanbul’da 8, İzmir’de 2, Ankara’da ve Antalya’da faaliyet gösteren 1’er mağazasıyla Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden birisidir.
RFŞ kitabevi 1975 yılında Kocaeli'nde yabancı dil kitabevi olarak faaliyete geçmiştir.
Daha kaliteli bir toplumda yaşamak için çağdaş bilgiye daha hızlı ulaşılmalıdır vizyonuyla 1990 yılında yola koyulan Rota Yayınları, bugün 350'ye yakın kitabın yayıncısı; reklam ve iletişim sektörünün nabzını tutan 3 derginin sahibi ve sektöründe lider kurumların kurumsal yayıncılığını yapan 20 yıllık bir şirket.
Yayınevimiz 1997 yılında kurulmuştur. Kurucusu Sadık Uygun’dur. Sadık Uygun; eğitimcidir. Sınıf öğretmenliği, branş öğretmenliği, rehberlik ve müfettişlik görevlerinde bulunmuştur.
Yayınevimizin kurucusu Mehmet Salan ders kitapları ile ilgili çalışmalarına 1974 yılında başlamış, 1984 yılında Salan Yayınları adlı yayınevini kurmuştur.
SAY Yayıncılık, 1979 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten bu güne Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerini, bilim, felsefe, sanat, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uygarlık tarihinin en önemli düşünürlerinin başlıca yapıtlarını yayınlayarak Türkiye’nin köklü yayınevlerinden biri haline geldi.
16 Haziran 2012’de Scala Yayıncılık’ın internet kitapçısı olarak hayata geçti.
Yayınevimiz 1959 yılında Ankara' da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın en etkin kitabevlerinden birisi haline geldi.
Selen Medya Yayıncılık Tanıtım ve Organizasyon Hizmetleri 2009 yılından itibaren basım sertifikası olan bir yayınevidir. Sağlık sektörüne  Klinik Tıp Dergileri olarak süreli dergiler ve tıp kitapları ile yayın hayatına başladı.  Süreli yayınlarımız arasında özellikle, Klinik Tıp Aile Hekimliği, Klinik Tıp Pediatri, Klinik Tıp Bilimleri Dergisi, Türkiye’de  en çok okunan ve takip edilen dergiler arasında yerini almıştır. Ayrıca […]
Bursa’da 1972 yılında perakendeciliğe başlayan firmamız,1984 yılında toptancılığa başlamıştır.Kitapçılıkta 40 ,Toptancılıkta 28 ,Yayıncılıkta 10 yılını geride bırakan Sentez Yayın ve Dağıtım Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticaret ve Sanayi A.Ş. daha sonra 2006 yılında “TUDEM “ ile birlikte dersanecilik alanında da faliyete başlamıştır.
Yayıncılık faaliyetinin bir diğer bölümü ‘eğitim-öğretim’ yayınlarıdır. Bu ürünlerle gerek yetişkinlerin eğitim-öğretimi, gerekse genç yaştakilerin eğitimi hedeflenmektedir. Bunu gerçekleştirmek için dünyaca ünlü yazarların eğitim kitapları eğitim camiasına kazandırılmaktadır.
Sıfırdan Yayınları 2015 yılı Ocak ayında yayın hayatına başlamış bir yayınevidir.
Yeşil Dinozor, dinozorların neslinin tükendiği sanılan dünyamıza rengarenk geri döndü. Hem de kitap okuma alışkanlığının da bir gün tarih diye söz edilmesi endişesi duyduğu için miniklere benzersiz kitaplar hazırladı.
Digraf Yayıncılık olarak yayın hayatına başlayan yayınevimiz faaliyetlerine Şiirden Yayıncılık olarak devam edecektir, etmektedir.
Yayın Evimiz, 1986’da kuruldu. Ders Kitapları , referans kitapları ve cocuk kitapları yayınlamaktadır.
1994 yılında eğitim-öğretim hayatına dahil olan Simya Grubu, kısa zamanda eğitime verdiği önem ve eğitime getirdiği yeni bakış açılarıyla Türkiye’de eğitimin parlayan yıldızı olmuştur.
2009 yılında kurulan firmamız, Termal Sprey (Thermal Spray) ekipmanları, malzemeleri, ön işlem ve sonrası ürünler hakkında tedarikçilik ve uygulamaları hakkında teknik destek hizmeti vermektedir.
Sis Yayın Grubu olarak, 1997 yılından bu yana ulusal ve 2013 yılından bu yana da uluslararası düzeyde, düzenli olarak yayıncılık alanında faaliyet yürütmekteyiz.
Siyah Kitap olarak, yazarıyla, yayıneviyle, okuruyla, kitaplarıyla on binlerce renk, koku, ses barındıran yayıncılık dünyasına biz de bir şeyler katabilir miyiz, bu muhteşem bahçeye rengimizi, kokumuzu, sesimizi ekleyebilir miyiz diye düşündük ve huzurlarınıza çıktık…
Siyasal Kitabevi 1985 yılında Ünal Sevindik tarafından kurulmuş, yayın listesini sosyal bilimler alanındaki akademik kitaplardan oluşturmuştur.
2015 yılında Felsefe, Psikoloji, Gelişim ve Edebiyat alanında ilkeli biz çizgide yürüyecek olan Sola Yayınları’nı kurduk ve 2016 yılında dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sponsorları arasında yer aldık. 2018 yılında Psikoloji alanında Türkiye’nin en çok satan yayınevi olduk. Portföyde yer alan eser sayımız 90’ı çeviri eser olmak üzere 150’ye […]
Soru Kalesi Yayınları, ÖSYM’de çıkmış sorulara benzerliği yüksek olan isabetli sorularıyla başarısını ispatlamıştır.
Su Yayınevi Türkiye’deki bilimsel ve kültürel çalışmalar yapan yazarları içine alan kollektif bir yayıncılık projesinin bir ürünü olarak 1999 yılında yayın hayatına başladı. Siyasal zeminin kayganlığının sonucu olarak yazar kollektifi 2002 yılını görebildi. 2002 yılıyla yayınevimiz akademik, bilimsel ve siyasal zeminde yayıncılık anlayışını benimseyerek yayın hayatını sürdürmektedir. Dünyamızdaki gelişmeleri içine alan kendi özgülümüzdeki sorunları da […]
Tekir Kitap 2018 yılında İstanbul’da kurulan bağımsız bir yayınevidir. Bir çocuk kitabının hikayeleri kadar çizgilerinin de büyülü olması gerektiğine inanıyoruz. Yayınlayacağımız kitapları seçerken çizimlerinin çarpıcı, eğlenceli ve derinlikli olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Çocuğun resimlerle kurduğu eğlenceli ilişkinin, hikayeyi özümseyişindeki derinliğin temeli olduğuna inanıyoruz. Çocuk kitaplarının çocuk ve ailenin iletişiminde önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Büyümenin […]
Girişim Kurulu'nun çağrısıyla bir araya gelen 264 aydın tarafından Eylül 1991'de Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı adıyla kurulan Tarih Vakfı, başta tarihçiler ve toplumbilimciler olmak üzere, çeşitli meslek ve çevrelerden aydınlarımızın ortak bir girişimidir.
TEAS PRESS Eğitim Yayınları Grubu olarak büyük bir hayale inanıyoruz: Türkiye’nin gençleri gün gelecek dünyanın her yerinde seslerini daha çok duyuracaklar
2014 yılı itibariyle yayıncılık hayatına başlayan Tefrika, özellikle çeviri alanında kurgu ve kurgu dışı kitaplar yayımlamaktadır. Yayımladığımız eserlerin tamamında sadelik ve anlaşıla bilirlik kaygısı taşımakla birlikte bu eserlerin toplumun büyük bir kesimi tarafından sevilerek okunabilecek metinler olması için özen gösterdik; aynı özeni var olduğumuz sürece göstermeyi de şiar edindik. Edebiyatın ve kitabın kalıcılığına inanan ve […]
Teknolist AŞ 2001 yılında kurulmuş, Türkiye’de yazılım ve yayıncılığı birleştiren öncü kuruluştur.
“Emeğin yanında, Aydınlanmanın izinde” ilkesiyle 2014 yılında ilk kitabını yayımlayan Telgrafhane, o günden bugüne özellikle düşünce, tarih ve araştırma alanında yayımladığı onlarca kitapla düşün hayatımızda izleri silinmek istenen bir geleneğin yeni temsilcisi oldu.
Teyakkuz Yayınları; cumhuriyet düşünce birikiminin ürünü olarak bağımsız, ilerici ve her daim teyakkuzda olma bilincini bünyesinde barındıran bir yayın kuruluşudur. Buna dayalı olarak Türk Milleti’nin düşün dünyasına edebiyat, tarih, felsefe, sosyoloji vb. alanlarıyla katkı yapma amacıyla kurulmuştur.
Prof. Dr. Ali Atıf Bir önderliğinde AABİR A.Ş adı altında faaliyetlerini sürdüren The Kitap Yayınları, 2014 yılında nitelikli iş ve ekonomi kitaplarını Türkçeye kazandırmak adına kurulmuş olmakla birlikte bugün Türkiye’nin ve dünyanın farklı kategorilerinde önemli kitapları okuyucuyla buluşturuyor
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve […]
Kitaba verilecek paranın fuzuli bir yatırım olduğunu düşünen bir toplumda, kitapçılık yapmanın büyük bir cesaret olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.
Tudem Yayın Grubu olarak yedi ayrı markamızla tam 35 yıldır eğitim ve kültür yayıncılığı alanında faaliyet gösteriyoruz.
Tünel Yayıncılık 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur.ELT – İngilizce Dil Öğretimi alanında sektöre yıllarca hizmet vermiş, deneyimli isimlerle, ilk günden itibaren işbirliği içerisinde olmuştur.
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956 yılında Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.
Masaldan öyküye, tiyatrodan şiire kadar uzanan geniş yelpazesiyle Uçanbalık, çocuklara okumayı sevdiren ve hayal güçlerinde onlara eşlik eden kitaplarıyla okuruna ulaşıyor. 2010 yılında Tudem Yayın Grubu’na katılan Uçanbalık, görsel ve içerik zenginliğiyle yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin de sevdiği, güvendiği öykü ve masallarıyla ön plana çıkıyor.
1995 yılında yılında kuruldu. Kataloğunda 100 çeşit kitap bulunmaktadır.
Aydın Kaşkal karmaşık yaşam ilişkilerinden süzdüğü yalın ama çarpıcı dizelerle bizleri buluşturuyor. Ne doğalcılığın anlaşılmaz karmaşıklığına ne de anlamı unutturan soyutçuluğa düşmeden şiir dünyasının kapısından giriyor.
2007 yılının Ağustos ayında kuruldu ve yayın hayatına 5 Eylül 2007 günü başladı. Derginin isminin Uykusuz olmasını, Yiğit Özgür, "Çok isim düşündük, sonra halimize bakıp 'Uykusuz'dan başka ne olabilir ki abicim' dedik." sözleriyle açıkladı.
Kültür yaşamımızın en önemli öğelerinden biri olan Varlık Edebiyat ve Sanat Dergisi 1933’te, Varlık Yayınları ise 1946 yılında Yaşar Nabi tarafından kurulmuştur. Kültürel hizmetlerinden ötürü, 1979’da Kültür Bakanlığı Büyük Ödülüne layık görülmüştür.
Vize Yayıncılık, öğrenmek ve öğretmek İsteyenlerin, üreterek, geliştirerek ve paylaşarak katkıda bulanabilecekleri bir platform olmayı hedeflemektedir.
Türkiye’nin köklü yayınevlerinde çalışan dinamik bir kadronun 2018’de önüne gelen bir değişim fırsatını değerlendirmesiyle başladı. Bu değişim ve yenileşme hareketi sahip olduğumuz değerlerin ışığıyla yayınevimize geleceğin fikirlerini yaymak için bir ufuk açtı.
Türkiye’nin En Büyük A.Ş. Etkili yayın kuruluşlarından YKY olan, 1945 Yılında Doğan Kardeş dergisiyle Başlayan köklü Bir yayıncılık geleneğinin temsilcisidir. 2010 yılı sonu İtibariyle kitap Sayısını 3234’e çıkarmıştır.
Bab-ı Ali’de 48 yıllık onurlu bir yaşam Yar Yayınları, resmi olarak 1972'de kuruldu.
Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın adını ve aziz hatırasını yaşatmak maksadıyla 2017 yılında kurulan Vakfımıza sürekli gelir getirecek faaliyetler kapsamında 2019 yılında kurulan iktisadi işletmemiz 2020 yılında yayın alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.
Yaz Yayınları 1979 yılında kuruldu.
O güzel kitapları okurken, yeni çıkanlara hevesle bakarken, sayfalar arasında kendimizden geçerken başladı maceramız.
Eylül 2007’den bu yana yayın hayatına devam eden Yazılama Yayınevi; siyasetten sanata, sanattan spora yaşamın içinden her türlü başlıkta eserler yayımladı.
1968 yılında kurulmuş olan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), tam 50 yıl boyunca yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet vermiş; sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getirecek platformlar oluşturmuş, sektöre özel eşsiz hizmetler üretmiştir.
Tohum Yayıncılık Turizm Reklam ve Sağlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
Yılıdız Yayınları 1986 yılında kuruldu. 500’ün üzerinde kitap yayınladı.
Yordam Kitaplar 2006 yılında kuruldu. Esas olarak klasik ve modern marksist eserlerini yayınlıyor. Portföyünde ayrıca sosyalist gerçekçi edebiyat eserleri bulunmaktadır.