Tümünü Gör

Türk okurlarına modern ve psikolojik astrolojiyi tanıtmak amacıyla 1997 yılında İLHAN YAYINEVİ adıyla kurulmuştur.
1977’de kurulan yayınevimiz her türlü tabuya karşı çıkmayı ilke edindi. Düşünce özgürlüğü anlayışından 20 yılı aşkın yaşamı boyunca ödün vermedi. Editörümüz Ayşe Nur Zarakolu, 1998 Frankfurt Fuarında ilk kez verilen ULUSLARARASI YAYINCILAR BİRLİĞİ’nin DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLÜ sahibidir.
Bencekitap, geleneksel düşüncenin dışına çıkarak coşkulu, anlamlı, derin işlere imza atmayı ilke ediniyor.
BERFİN YAYINLARI, 1992 yılında İsmet Arslan tarafından kuruldu. 1997 yılı sonunda Berfin Basın Yayın adıyla şirkete dönüştü.
Best 1991 yılında kuruldu, on yıl boyunca ithal EFL (Yabancı Dil olarak İngilizce) ve ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) kitaplarının İstanbul ve Marmara bölgesi distribütörü olarak yer aldıktan sonra 2001 yılında yayınevi oldu.
Yayın hayatımızda 34. yılımızda olduğumuz bu sene ilk günkü heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden, yolumuza devam ediyoruz. Sizlere her gün daha iyiyi, kaliteliyi ve günceli ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz.
Birikim, 1975’te, Türkiye’de solun, sosyalizmin en canlı ve iyimser döneminde çıkmaya başladı. Amacı, o heyecan içinde, uzun erimli, geniş perspektifli, serinkanlı ve özeleştirel bir bakışın eksik kalmamasına katkıda bulunmaktı.
Birsen Yayınevi üniversite ders kitapları ve meslek yüksek okulu kitapları üzerine yayınları bulunan, mühendislik kitapları alanında Türkiye’nin en köklü yayınevlerinden birisidir.
BORAMİR KİTAP edebiyat, araştırma-inceleme, anı-biyografi, politika, tarih, deneme ve çeviri edebiyat alanlarında eserler yayımlayarak okurları yeni dünyalarla buluşturmayı amaçlamıştır.
1985 yılında kurulan Boyut Yayın Grubu; ürettiği kitap, fasikül, dergi, ansiklopedik yayın, CD-DVD, müzik CD’leri ve atlaslar gibi değişik kültür ürünleri ile ilklere imza atmış bir yayın kuruluşudur. Günümüzde 400 kişiden oluşan güçlü ekibiyle yayıncılık, matbaa ve dağıtım tesislerinde hizmet vermektedir.
Enstitümüz, 1 Aralık 1954 tarihinde Türkiye İş Bankası tarafından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medenî Kanun hükümlerine göre kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip bir vakıftır.
BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu.Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini […]
Yayınevimiz 1998 yılında kuruldu. Ağırlıklı olarak çocuk ve ilk gençlik çağına yönelik olarak kitaplar çıkartmaktayız