Tümünü Gör

Kurucumuz Tunçay Çağlayan’ın 1952 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ders kitabı olarak kullanılan Prof. Dr. Sabri Ülgener'in İktisat Dersleri adlı eserini yayınlayarak yayın hayatına başlamıştır.
CAN Yayınları 1981’de, Türkiye’nin önde gelen yazarlarından biri olan Erdal Öz tarafından kuruldu ve kısa sürede Türkiye’nin en saygın yayınevlerinden biri haline geldi.
Sevdiğimiz işleri yapmak istiyoruz, bu nedenle sadece sevebileceğimiz projelerin altına imzamızı atıyoruz.
1964 yılı kasım ayında, bugün saygıyla andığımız Oğuz Akkan tarafından kuruldu. Kurucumuzun aramızda olmayışının acısını yaşarken, tek tesellimiz yayınevinin aynı çizgisinde canlılığını sürdürmesidir.
1991 yılında çevirmenlik hizmeti yapma amacıyla iş hayatına atılan Çitlembik, 2000 yılında yayıncılığa başladı ve artık birçok farklı alanda kitap yayınlıyor. Çitlembik, 2001 yılında, Amerika’nın South Dakota eyaletinden Nettleberry LTD şirketi ile ortak oldu. Nettleberry artık A.B.D.’de Çitlembik kitaplarını depoluyor, dağıtıyor ve satıyor. Çitlembik, Türkçe ve İngilizce olmak üzere kaliteli kitaplar yayınlamaya kendini adayan bir […]