Tümünü Gör

Girişim Kurulu'nun çağrısıyla bir araya gelen 264 aydın tarafından Eylül 1991'de Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı adıyla kurulan Tarih Vakfı, başta tarihçiler ve toplumbilimciler olmak üzere, çeşitli meslek ve çevrelerden aydınlarımızın ortak bir girişimidir.
TEAS PRESS Eğitim Yayınları Grubu olarak büyük bir hayale inanıyoruz: Türkiye’nin gençleri gün gelecek dünyanın her yerinde seslerini daha çok duyuracaklar
2014 yılı itibariyle yayıncılık hayatına başlayan Tefrika, özellikle çeviri alanında kurgu ve kurgu dışı kitaplar yayımlamaktadır. Yayımladığımız eserlerin tamamında sadelik ve anlaşıla bilirlik kaygısı taşımakla birlikte bu eserlerin toplumun büyük bir kesimi tarafından sevilerek okunabilecek metinler olması için özen gösterdik; aynı özeni var olduğumuz sürece göstermeyi de şiar edindik. Edebiyatın ve kitabın kalıcılığına inanan ve […]
Teknolist AŞ 2001 yılında kurulmuş, Türkiye’de yazılım ve yayıncılığı birleştiren öncü kuruluştur.
“Emeğin yanında, Aydınlanmanın izinde” ilkesiyle 2014 yılında ilk kitabını yayımlayan Telgrafhane, o günden bugüne özellikle düşünce, tarih ve araştırma alanında yayımladığı onlarca kitapla düşün hayatımızda izleri silinmek istenen bir geleneğin yeni temsilcisi oldu.
Teyakkuz Yayınları; cumhuriyet düşünce birikiminin ürünü olarak bağımsız, ilerici ve her daim teyakkuzda olma bilincini bünyesinde barındıran bir yayın kuruluşudur. Buna dayalı olarak Türk Milleti’nin düşün dünyasına edebiyat, tarih, felsefe, sosyoloji vb. alanlarıyla katkı yapma amacıyla kurulmuştur.
Prof. Dr. Ali Atıf Bir önderliğinde AABİR A.Ş adı altında faaliyetlerini sürdüren The Kitap Yayınları, 2014 yılında nitelikli iş ve ekonomi kitaplarını Türkçeye kazandırmak adına kurulmuş olmakla birlikte bugün Türkiye’nin ve dünyanın farklı kategorilerinde önemli kitapları okuyucuyla buluşturuyor
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve […]
Kitaba verilecek paranın fuzuli bir yatırım olduğunu düşünen bir toplumda, kitapçılık yapmanın büyük bir cesaret olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.
Tudem Yayın Grubu olarak yedi ayrı markamızla tam 35 yıldır eğitim ve kültür yayıncılığı alanında faaliyet gösteriyoruz.
Tünel Yayıncılık 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur.ELT – İngilizce Dil Öğretimi alanında sektöre yıllarca hizmet vermiş, deneyimli isimlerle, ilk günden itibaren işbirliği içerisinde olmuştur.
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, 1956 yılında Hasan Âli Yücel tarafından kuruldu.