Tümünü Gör

E Yayınları 1968 yılında gazeteci, yazar Cengiz Tuncer ve Aydın Emeç tarafından kuruldu.
Yayın hayatına 2018 yılında başlayan Ediz Yayınevi kültür yayıncılığı alanında faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Fransız yazar Jules Payot’un meşhur eseri “İrade Terbiyesi” Ediz Yayınevi tarafından yayımlanan ilk kitap olmuştur.
Eflatun Basım Dağıtım Yayıncılık Danışmanlık Yatırım ve Tic. Ltd. Şti. olarak 2008 yılının Eylül ayında, ulusal ve uluslararası yayıncılıkta marka olma hedefiyle yayın hayatımıza başladık ve 10 yıl içerisinde bu hedefimizi gerçekleştirebilmiş olmaktan gurur duyuyoruz.
Hachette yayınevi kapandıktan sonra Fransızca kitap ruhunu Türkiye’de devam ettiren EFY Kitabevi 1988 yılından itibaren Fransa,İtalya,İspanya gibi Avrupa ülkelerinden çocuk,okul,sözlük,turistik kitapları ithal etmekteyiz.
EKİN YAYINEVİ, 1986 yılında Mehmet OYMAK tarafından Kitabevi olarak faaliyetine başladı. 1988 yılında ders kitapları üzerine yayıncılık hayatına giren YAYINEVİ`nin, 1000’in üzerinde yayınlamış olduğu ders ve yardımcı kaynak kitapları vardır. Ekin Yayınevi`nin yayınlamış olduğu kitaplar birçok fakültede, yüksek okulda ders kitabı veya yardımcı kaynak kitap olarak okutulmaktadır.
2004 yılında kurulan İki A Yayın ve Dağıtım Hizmetleri Şirketi bünyesinde yer alan ve yayın hayatına Karen Kingsbury’den Şans adlı kitapla başlayan Eksik Parça Yayınları, yayın programına eklediği yeni kitaplarla, Türkiye’de yayıncılık piyasasının ileri gelenlerinden biri olmayı hedefliyor.
Araştırmacıların yeni keşifler yapmalarına, meslektaşlarıyla işbirlikleri yapmalarına yardımcı oluruz ve finansman bulmak için ihtiyaç duydukları bilgileri onlara sağlarız.
ESPAS sadece sanat kitapları üretme ve yayma amacıyla kurulmuş butik bir yayınevidir.
Evren Yayıncılık 1987 yılında, Ankara’da Erol Ünal KARABIYIK tarafından kuruldu.
EVRİM YAYINEVİ, yaklaşık 40 yıl süreyle yayın hayatının içinde bulunan VELİ KARAÖZ tarafından 18 Mayıs 1990 tarihinde kurulmuştur.
Yakın tarih ve savaş tarihi konusunda uzmanlaşan Kastaş Yayınevi 1979 yılında Em.Kur.Alb. Rıfat Kasnak tarafından kurulmuştur.