1979 yılından itibaren okula yardımcı ve sınavlara hazırlık grubunda, yaygın ağı, güçlü kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla ilerlemesini sürdüren Ünlü Yayınlar, yayınlarını öğretmenlerin ve öğrencilerin hizmetine sunmaktadır.
Yayıncılık faaliyetinin bir diğer bölümü ‘eğitim-öğretim’ yayınlarıdır. Bu ürünlerle gerek yetişkinlerin eğitim-öğretimi, gerekse genç yaştakilerin eğitimi hedeflenmektedir. Bunu gerçekleştirmek için dünyaca ünlü yazarların eğitim kitapları eğitim camiasına kazandırılmaktadır.
Türkiye’nin köklü yayınevlerinde çalışan dinamik bir kadronun 2018’de önüne gelen bir değişim fırsatını değerlendirmesiyle başladı. Bu değişim ve yenileşme hareketi sahip olduğumuz değerlerin ışığıyla yayınevimize geleceğin fikirlerini yaymak için bir ufuk açtı.
Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın adını ve aziz hatırasını yaşatmak maksadıyla 2017 yılında kurulan Vakfımıza sürekli gelir getirecek faaliyetler kapsamında 2019 yılında kurulan iktisadi işletmemiz 2020 yılında yayın alanında faaliyet göstermeye başlamıştır.