Erdal Karakaya

Başkan Yardımcısı
1972 İstanbul doğumlu. 1997 yılından bu yana Doğan Yayınları Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş.’de Mali İşler ve Eğitim Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. YAYFED’de Yönetim Kurulu üyesi olan Erdal Karakaya, YAYBİR'de yönetim kurulu başkan yardımcısıdır.
Telefon:
+90 (212) 512 4215

Aslen Ordu’lu olup 1972 İstanbul doğumludur.  İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. Mercedes Benz ( Otomotiv ) ve Amerika’nın maden sektöründe önde gelen şirketlerinden olan Harbolite Aegean Industry’de ( Maden ) deneyim edinerek 1997 yılından itibaren Doğan Yayınları Yayıncılık ve Yapımcılık Tic. A.Ş.’de Mali İşler ve Eğitim Yayınlarından sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak halen çalışmaktadır.

2016-2018 yılları arasında Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği – YAYBİR Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu – YAYFED Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen YAYFED’de Yönetim Kurulu üyesi olan Erdal Karakaya, YAYBİR’de yönetim kurulu başkan yardımcısıdır.

Mail Gönder