İl Denetim Komisyonları Eğitim Programı 6-8 Kasım 2019 Tarihlerinde Antalya'da Gerçekleşti

15.11.2019

Telif Hakları Eğitim Merkezi ve Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği’nin (Eğitim Yaybir) ev sahipliği yaptığı toplantının açılış konuşmasını Eğitim Yaybir Yönetim Kurulu Başkanı Celal Musaoğlu yaptı.

Toplantıya 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun (FSEK) eserleri ve uygulanması ile ilgili İl Denetim Komisyonu üyesi emniyet mensuplarına, bilgilendirme konuşmalarının yapılmasıyla devam edildi.


Telif Hakları Genel Müdürlüğü Mevzuat Dairesi Başkan Vekili Şükriye Şirin, mevzuat ve yeni uygulamalar ile ilgili bilgi verdi. Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (Yaybir) Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Hakan Tanıttıran, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de bandrol sistemi ve korsan kitap satışlarını karşılaştırdığı konuşmasında, Türkiye’de yayıncıların yaşadığı sorunlar ve korsan kitap satışının sektöre verdiği zarara vurgu yaptı.

Meslek Birliği avukatı Abdullah Egeli ve alanında uzman hakim ve savcıların konuşmalarıyla devam eden toplantı soru cevap kısmının tamamlanmasıyla sona erdi.