Akmar Pasajında Korsan Kitap Operasyonu!

19.9.2018

Meslek Birliğimiz ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü işbirliği ile Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği Ekipleri tarafından 15 Eylül 2018 tarihinde Akmar Pasajında bulunan 6 kitabevine düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda yerli ve yabancı korsan kitap ele geçirildi.

Kadıköy'deki Akmar Pasajında bulunan altı kitabevinde yapılan aramalar sonucu dükkan önlerindeki tezgah ve raflarda dizili, satışa hazır halde bulunan 10.290 adet bandrolsüz kitaba el konuldu.

    

Operasyonda ele geçirilen ve tasnif işlemleri devam eden kitapların ağırlıklı olarak Epsilon, İthaki, Fenomen, Yapı Kredi, İletişim, Pegasus, Nesin, Destek, Kırmızı Kedi, Doğan, Altın, İş Kültür, Can, Timaş, MM Publishing, Penguin Kids, Clue Key, Klett, Hachette, Pearson, Oxford, National Geographic, Express Publishing, Puffin, Cambridge, Cornelsen, Eli ve Macmillan yayınevlerine ait olduğu tespit edildi. Ele geçirilen korsan kitaplar İl Denetim Komisyonunun deposuna kaldırılırken şüpheli 6 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.