Akmar, Özdemir Marmara ve Sahaflar Çarşısı'nda Korsan Kitap Operasyonu!

4.10.2017

Meslek Birliğimiz ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği işbirliğiyle 29 - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında Ümraniye, Kadıköy, Fatih, Bağcılar ve Kağıthane ilçelerinde bulunan matbaa ve kitabevlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 29.212 adet yerli ve yabancı korsan kitap ele geçirildi.

 

 

Kadıköy Akmar Pasajı içerisinde bulunan kitabevlerinde 7.582 adet kitap, Fatih Özdemir Marmara ve Sahaflar Çarşısı içerisinde bulunan kitabevlerinde 4.320 adet kitap, Ümraniye Bölükbaşı İş Merkezi içerisinde bulunan kitabevlerinde 1.500 adet kitap, Bağcılar'da bulunan kitabevinde 190 adet kitap ve Kağıthane'de bulunan matbaa'da 9920 kitap, 5.500 kitap forması ve 200 kitap kapağı olmak üzere toplamda 29.212 adet korsan materyale el konuldu.

 

Tasnif işlemleri devam eden ve ağırlıklı olarak Elsevier, Wiley, Pearson, Cambridge, Richmond, Express Publishing, National Geographic, MM Publications, Oxford, Hachette, Klett, Edelse, CLE, Macmillan, Edinumen, ELİ, ELE, Black Cat, Hueber, Difusion, ELS, Alfa, İletişim, Everest, Timaş, Pegasus, İnkılap, Epsilon, April, Geniş Kitaplık, İthaki, Destek, Martı, Sayfa 6, Pena, Kolektif, Can, Doğan, Yapı Kredi, Koridor, Hayy, Arkadya, Karakarga, İş Kültür, NTV, Olimpos, Sel, Bilgi, Kırmızı Kedi, Altın, Tekin, Remzi, Goa, Gonca, O, Nobel, Beta, Seçkin, Palme, Adalet, Yetkin, Legal, Ekin ve Kabalcı yayınevlerine ait olan korsan kitaplar İl Denetim Komisyonunun deposuna kaldırıldı. Şüpheliler E.K., S.D., Z.G., A.K., Y.E., Y.B., A.K., M.K., M.A., Ö.Y., R.T., C.T., C.Y. hakkında yasal işlem başlatıldı.